Chirurgiczne usuwanie zębów w Bełchatowie - wskazania i zabieg

Spis treści
- Wskazania do chirurgicznego usuwania zębów
- Przebieg zabiegu chirurgicznego usuwania zęba
- Powikłania i rekonwalescencja
Chirurgiczne usuwanie zębów to poważny zabieg, który może być konieczny w szeregu przypadków. W Bełchatowie istnieje kilka ośrodków, takich jak Przychodnia Platinum Dental, gdzie można poddać się tej procedurze. Zanim jednak zdecydujemy się na chirurgiczne usunięcie zęba, warto poznać wskazania do tego zabiegu oraz jego przebieg.
Wskazania do chirurgicznego usuwania zębów
Chirurgiczne usuwanie zębów w Bełchatowie może być konieczne w różnych sytuacjach. Przede wszystkim może to być konieczność usunięcia zębów mądrości, które często nie mają wystarczająco miejsca w szczęce i mogą powodować ból oraz infekcje. Kolejnym wskazaniem są zęby o silnym stopniu próchnicy, które nie nadają się do leczenia zachowawczego. Chirurgiczne usunięcie jest także podejmowane w przypadku złamań koron i korzeni zębów czy przy nieprawidłowym ułożeniu i przemieszczeniu zębów. W niektórych przypadkach konieczność interwencji chirurgicznej wynika również z potrzeby ortodontycznej lub protetycznej.
Przeczytaj również: Kiedy znamię skórne należy usunąć?
Przebieg zabiegu chirurgicznego usuwania zęba
Chirurgiczne usuwanie zębów w Bełchatowie odbywa się w gabinetach stomatologicznych, takich jak Przychodnia Platinum Dental. Procedura zaczyna się od znieczulenia miejscowego, po którym chirurg nacina dziąsło wokół zęba, a następnie odsłania kość oraz korzeń. W niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie części kości szczęki, aby wydobyć ząb. Zależy to jednak od indywidualnej sytuacji pacjenta i uwarunkowań anatomicznych. Chirurg może również podzielić ząb na kilka części, aby ułatwić jego usunięcie. Po ekstrakcji zęba rana zostaje zszyta.
Przeczytaj również: Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu kanałowym
Powikłania i rekonwalescencja
Chociaż chirurgiczne usuwanie zębów jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, w niektórych przypadkach mogą wystąpić powikłania. Najczęściej są to krwawienia, infekcje lub uszkodzenie nerwów. Dlatego ważne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza oraz dbałość o higienę jamy ustnej po zabiegu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle kilka dni do tygodnia. Warto unikać wysiłku fizycznego, spożywania gorących napojów i jedzenia przez kilka pierwszych dni oraz stosować przepisane lekarstwa przeciwbólowe i antybiotyki.
Przeczytaj również: Kiedy ząb mleczny kwalifikuje się do usunięcia?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Zenon Siergiejko Prywatny gabinet internistyczno alergologiczny
Lekarze - alergolodzy
woj. podlaskie15-010 Białystok, Ogrodowa 5
-
Specjalistyczna Praktyka Lekarska dr n. med. Beata Kaiser-Ziarkiewicz specjalista ortodonta
Lekarze - ortodonci
woj. pomorskie81-575 Gdynia, Starodworcowa 4A
-
Gabinet Medycyny Estetycznej, Dermatologii i Alergologii prof. dr hab. med. Romuald Olszański
Lekarze - dermatolodzy
woj. pomorskie81-366 Gdynia, Władysława IV 38 lok. 18