Czy masaż tajski jest dobry dla seniorów?

Masaż tajski jest popularnym zabiegiem, czerpiącym z medycyny chińskiej i indyjskiej. Wykonuje się go w salonach masażu, w których pracują tylko specjaliści. Rytuał tajski nie może być wykonywany przez laików, ponieważ mocno ingeruje w strukturę ciała (przez uciskanie i rozciąganie). Jest to szczególnie istotne w przypadku seniorów.
Czym jest masaż tajski?
Tradycyjny masaż tajski to zabieg leczniczy i relaksacyjny, wykorzystujące różne techniki, bazujące na powolnym nacisku i elementach rozciągania. Różni się od tradycyjnych masaży tym, że pacjent aktywnie uczestniczy w nim (ciałem i umysłem). Rytuał tajski wzmacnia mięśni, uelastycznia stawy, ujędrnia i wyszczupla ciało. Wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne.
Na czym polega masaż dla seniora?
Masaż tajski dla seniorów wykonuje się delikatnie i z wyczuciem. Bardzo ważne jest, by masażysta nie uszkodził w żaden sposób naczyń krwionośnych i tkanek pacjentów. Zabieg polega na delikatnym uciskaniu poszczególnych partii ciała (za pomocą dłoni, łokci, kciuków), a następnie rozciąganiu ich. Rytuał tajski jest szczególnie dedykowany seniorom zmagającym się z reumatyzmem, artretyzmem lub problemami z pamięcią i koncentracją. Zawiera on elementy czerpiące z jogi pasywnej, shiatsu i ajurwedy.
Masaż dla seniora pozwala zredukować sztywność mięśni, uelastycznić ścięgna, wyeliminować bóle stawów lub wzmocnić wszystkie kończyny. Wpływa również na poprawę krążenia krwi w organizmie.
Masaże egzotyczne dla seniorów są prowadzone przez salon masażu Thai Lamai z Poznania. Oferta tego miejsca jest rozbudowana. Z zabiegów mogą skorzystać nie tylko single i seniorzy, ale też pary czy sportowcy. Pracownicy często wykonują rytuały tajskie przy użyciu olejków aromatycznych, kokosowych lub stempli ziołowych.
Jak wygląda masaż dla seniora?
Tradycyjny masaż tajski dla seniora to zabieg przy wykorzystaniu olejków. Klient dostaje bawełniany luźny strój, po czym kładzie się na specjalnie przygotowanym łóżku do masażu. Pierwsze techniki rytuału tajskiego mają na celu rozluźnienie ścięgien, mięśni i rozruszanie stawów. Masażysta na początku zajmuje się stopami – podążając stopniowo w górę. Rozmasowuje łydki i uda, po czym przechodzi do rąk, pleców i ramion. Kolejność i charakter technik muszą być ściśle powiązane z liniami energetycznymi w organizmie.
Po rozluźnieniu pleców pacjent zmienia pozycję, kładąc się brzuchem do góry. Masażysta powtarza rytuał od początku, tym razem koncentrując się na przedniej części ciała. Ostatnim elementem rytuału tajskiego jest masaż głowy, przed którym masażysta myje ręce.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Remedium s.c. Małgorzata Puchalska, Ewa Nych
Medyczny, rehabilitacyjny sprzęt
woj. dolnośląskie53-413 Wrocław, Ołowiana 2 lok. 4
-
Activeorto Rafał Zieliński
Medyczny, rehabilitacyjny sprzęt
woj. mazowieckie03-822 Warszawa, Grochowska 333