Jak uporać się z problemem opadających powiek?
Opadające powieki to dla wielu osób powód do kompleksów. Powody takiej nieprawidłowości mogą być bardzo różne. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna już sposoby na wyeliminowanie takiego problemu. Z pomocą przychodzi precyzyjna korekcja powiek wykonywana przez profesjonalistów. Na czym ona dokładnie polega? Co warto wiedzieć o blefaroplastyce powiek?
Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych – czym charakteryzuje się ten zabieg?
Blefaroplastyka, zwana inaczej plastyką powiek, to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu przepuklin tłuszczowych dolnych powiek lub na korekcie opadających górnych powiek. Wykonuje się go jednorazowo, a więc dla uzyskania rezultatu niepotrzebne są serie.
Plastyka powiek to zabieg mało uciążliwy dla samego pacjenta, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 40 minut.
Natomiast trzeba wiedzieć, że po blefaroplastyce potrzebna jest rekonwalescencja. Przez pierwszą dobę po zabiegu zaleca się schładzanie obszaru zabiegowego, natomiast sam obrzęk powinien ustąpić mniej więcej po 3 dniach. Po tygodniu następuje kontrola i zdjęcie szwów.
Jaki jest efekt po plastyce powiek?
Celem każdej blefaroplastyki jest zniwelowanie opadających fałdów skóry, które prezentują się po pierwsze mało estetycznie, a po drugie – ograniczają pole widzenia.
Oczekiwanym rezultatem takiego zabiegu jest odzyskanie młodzieńczego i wypoczętego wyglądu w obrębie nie tylko oczu, ale również w odniesieniu do całej twarzy. Efektem blefaroplastyki powiek ma być także zlikwidowanie „worków” pod oczami oraz – pośrednio – zredukowanie drobnych zmarszczek mimicznych.
Pełen efekt powinien być widoczny po dwóch miesiącach od zabiegu. Oczywiście końcowy wygląd uzależniony jest w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Warto przedyskutować tę kwestię z lekarzem prowadzącym.
W jaki sposób przygotować się do zabiegu?
Elementem przygotowania do zabiegu plastyki powiek jest wykonanie morfologii. To standardowe badanie diagnostyczne, które pozwoli ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta.
Poza tym specjaliści z LF MEDICAL CLINIC rekomendują także, by nie przyjmować minimum 14 dni przed zabiegiem leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy. Ten składnik może bowiem niekorzystnie wpływać na krzepliwość krwi.
Planując zabieg, pamiętaj o tym, że trzeba uwzględnić ewentualne przeciwwskazania. Są nimi na przykład ciężkie choroby ogólnoustrojowe, niedokrwistość czy nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi. Również jeśli borykasz się z infekcją, warto odłożyć zabieg w czasie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana