Laserowe usuwanie blizn. Jak to wygląda od strony technicznej?
Blizny powstają na ciele z różnych przyczyn, niejednakowa jest też ich głębokość i powierzchnia, jaką obejmują. Niezależnie jednak od tych kwestii dla wielu osób stanowią poważny problem natury estetycznej. Na szczęście obecny stan medycyny estetycznej pozwala na ich wyraźne zmniejszenie, a nawet na zlikwidowanie. Na czym dokładnie polega laserowe usuwanie blizn? Jakie zmiany skórne mogą być poddawane takiemu zabiegowi? Sprawdź to.
Jakie blizny mogą zostać usunięte za pomocą lasera?
Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który jest coraz częściej wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Znajduje się w ofercie między innymi gabinetu kosmetologicznego Orthoestetica z Mysłowic. Jego popularność wynika przede wszystkim z tego, że jest on stosunkowo mało inwazyjny. Ponadto nie wymaga przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji, a ze względu na to, że nie jest związany z koniecznością rozcinania skóry, nie powoduje ryzyka wystąpienia infekcji. Co więcej, dzięki niemu usuwane są rozmaite blizny, na różnych częściach ciała, również na twarzy.
Za pomocą laserowej korekcji blizn zmniejszana jest widoczność nawet bardzo rozległych zmian. Jest to możliwe dzięki temu, że generowane przez laser światło dociera do głębokich warstw skóry, stymulując je do regeneracji. Zabiegowi poddawane są blizny powstałe zarówno w wyniku wypadków i urazów, jak i przebytych operacji, zabiegów czy trądziku. Laser pozwala również na zmniejszenie widoczności rozstępów powstałych na skutek przerywania włókien kolagenowych skóry, gdy ta ulega nadmiernemu rozciąganiu, np. w trakcie ciąży. Laserowe usuwanie blizn niweluje lub likwiduje również takie zmiany skórne, które mają charakter przerostowy bądź są wynikiem przebytej ospy wietrznej. Dzięki niemu możliwe jest też skorygowanie bliznowców.
Na czym polega laserowe korekta blizn?
Opisywany przez nas zabieg bazuje na określonej długości fal, które stymulują skórę do odbudowy, czyli tworzenia nowych tkanek w miejscu blizny. Realizowany jest on w kilku etapach, a pierwszym z nich jest konsultacja, podczas której specjalista ocenia bliznę i wyklucza przeciwwskazania do korekcji.
W trakcie laserowego usuwania blizn na skórę pacjenta nakładany jest krem znieczulający, po czym jest ona oczyszczana i odkażana. Następnie zmiana jest naświetlana wiązką światła laserowego CO2, co pozwala na odparowanie zniszczonego naskórka i zmuszenie go do regeneracji. Po kilku dniach od korekcji skóra zaczyna się łuszczyć, co świadczy o jej głębokiej odbudowie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana